Jak aktywować wtyczkę Flash

Po 31 lipca 2019 roku Google Chrome, a później inne przeglądarki, zacznie automatyczną dezaktywację wtyczki Flash i gier internetowych, które z niej korzystają. Nie pozwól jednak, aby powstrzymało Cię to w graniu w te gry!
Poniżej znajdziesz poradnik opisujący krok po kroku, jak aktywować wtyczkę Flash w przeglądarce Google Chrome, dzięki czemu wciąż będziesz w stanie cieszyć się tymi wspaniałymi grami.

Poradnik: Jak aktywować wtyczkę Flash

1. Kliknij przycisk „Graj teraz” w wiadomości „Aktywuj Flash” wyświetlonej w grze.

2. Przejdź do paska adresu w przeglądarce Google Chrome i kliknij ikonę „Wtyczka została zablokowana”. Pojawi się komunikat o treści „Wtyczka Flash została zablokowana na tej stronie”.

3. Kliknij przycisk „Zarządzaj”. Wyświetli się strona ustawień wtyczki Flash.

4. Kliknij suwak obok „Zablokuj uruchamianie Flasha na stronach”. Ustawienia przeglądarki będą poprawne, jeżeli tekst zmieni się na „Najpierw zapytaj (zalecane)”, a suwak będzie koloru niebieskiego. Teraz przeglądarka poprosi Cię o aktywację wtyczki Flash zawsze wtedy, gdy spróbujesz włączyć grę wymagającą Flasha.

5. Następnie powróć do gry i odśwież stronę. Wyświetli się wiadomość mówiąca o tym, że należy aktywować wtyczkę Flash, aby zagrać w grę.

6. Kliknij przycisk „Zagraj teraz” w tej wiadomości, a otworzy się kolejna wiadomość z prośbą o uruchomienie wtyczki Flash.

7. Kliknij przycisk „Zezwalaj”.

8. Strona odświeży się i będzie można zagrać w wybraną grę. Miłej zabawy!

Zebraliśmy najczęściej zadawane pytanie odnośnie do wtyczki Flash i tego, w jaki sposób możesz dalej grać w gry wykorzystujące Flasha.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

1. Czy w przyszłości wciąż będzie można grać w gry wykorzystujące wtyczkę Flash?
Oczywiście! Wystarczy zastosować się do instrukcji zawartych w poradniku krok po kroku dla przeglądarki Google Chrome, żeby dowiedzieć się, w jaki sposób aktywować wtyczkę Flash, co pozwoli na dalszą grę w gry Flash.
2. Po wykonaniu wszystkich kroków do aktywacji wtyczki Flash gra wciąż nie działa.
Przykro nam z tego powodu. Prosimy o wysłanie nam wiadomości tutaj, a na pewno Ci pomożemy.
3. Udało mi się aktywować wtyczkę Flash, ale wciąż dostaję wiadomość, aby ją aktywować.
Sprawdź ustawienia swojej przeglądarki. Po każdym zamknięciu przeglądarki należy ponownie aktywować wtyczkę Flash w ustawieniach.
4. Wiadomość, w której mogę zezwolić na działanie wtyczki Flash, nie pojawia się po kliknięciu przycisku „Zagraj teraz”.
Ups! Spróbuj odświeżyć stronę. Po kliknięciu przycisku ponownie odczekaj co najmniej minutę na pojawienie się wiadomości.
5. W jakie gry mogę zagrać, jeżeli nie chcę aktywować wtyczki Flash?
Na naszej stronie znajdziesz mnóstwo gier, które nie wymagają wtyczki Flash. Polecamy wypróbowanie gier, które wybraliśmy specjalnie dla Ciebie w wiadomości „Aktywuj wtyczkę Flash” lub na naszej .
6. W jaki sposób mogę się dowiedzieć, czy gra wykorzystuje wtyczkę Flash?
Jeżeli gra wymaga wtyczki Flash, wyświetlimy dla Ciebie wiadomość informującą o tym ponad grą.
7. Nie korzystam z wyszukiwarki Google Chrome. Czy wciąż mogę zagrać w te gry?
Tak! Jeżeli nie używasz przeglądarki Google Chrome, nowa blokada wtyczki Flash nie będzie Cię dotyczyć (przynajmniej na razie). Wszystkie wyszukiwarki w końcu jednak przestaną obsługiwać wtyczkę Flash. Miej to na uwadze, kiedy Twoja przeglądarka przestanie ją obsługiwać.
8. Dlaczego Google Chrome blokuje wtyczkę Flash?
Firma Adobe zdecydowała, że nie będzie dłużej obsługiwać wtyczki Flash, dlatego ostatecznie wszystkie przeglądarki przestaną z niej korzystać. Nie trzeba się tym martwić, ponieważ dostępne są nowsze i lepsze technologie, jak chociażby HTML5! Jest to szybsza i bezpieczniejsza technologia, która nie wymaga instalowania wtyczki na komputerze. Zmiany te można porównać do ewolucji telefonów komórkowych na przestrzeni ostatnich lat. Czy wciąż bierzesz pod uwagę korzystanie z modeli Blackberry albo Nokia 3310, skoro możesz mieć najnowsze smartfony Apple'a lub Samsunga?
9. Czym jest Flash?
Jest to rodzaj oprogramowania komputerowego wykorzystywany do tworzenia i zasilania wielu różnych gier internetowych oraz innych mediów, które należy do firmy Adobe. Aby grać w gry wykorzystujące wtyczkę Flash, wymagane jest zainstalowanie na komputerze programu Adobe Flash Player.
10. Na tej liście nie ma mojego pytania:(